Vyzvednutí knih Po-Čt, 9-17, v každém případě se ale předem domluvte na telefonu 775 705 868. Možno platit kartou.
 

Námořnické povídačky

 

Životní příběh jednoho rakousko-uherského námořníka, okořeněný jeho vlastními vzpomínkami.

Dostupnost Objednáno
399 Kč
   
Kód produktu 13
Značka Mare-Czech
Kategorie Jachting
 

O KNIZE

Jiří Ošanec a Čeněk Vrba

Tato kniha mohla vzniknout jen díky shodě okolností. Autor vzpomínek, Čeněk Vrba (1888-1968), který strávil u válečného námořnictva celých čtrnáct let, by se jistě divil, že dostaly právě tuto podobu. Rád své příběhy nazýval "povídačkami", vyprávěl a inspiroval tak svého staršího syna k tomu, aby je nakonec před otcovou smrtí nahrál a zachoval tak pro další generace.

Nahrávky, přepsané bez velkých jazykových úprav, jistě čtenáře potěší svou barvitostí. V těchto vyprávěních dominuje cesta do Číny (1910-1912) a letmo se dotýká i služby na křižníku "Helgoland". Vrba vzpomínal s časovým odstupem a tak jsou jeho vzpomínky pochopitelně poznamenány zapomínáním a modifikovány událostmi, které prožil po odchodu ze služby. Stejně jako každý dobrý vypravěč se snažil své příběhy vypointovat i na úkor přesnosti a takto upraveným vzpomínkám nakonec i sám věřil. Proto je kniha doplněna komentáři a poznámkami pod čarou.

Kniha není určena specialistům zaměřeným na námořní bitvy, zbraně atd., i když i těm může přinést některé informace. Klade si za cíl spíše pobavit a do jisté míry zrekonstruovat každodenní život námořníků na válečných lodích. Vedle "velkých" dějin jsou zde zachyceny i ty "malé", neméně zajímavé a často opomíjené.

Hmotnost 0.383 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: