Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Za tajemstvím vlaštovek a amazonek

Jachtařské výpravy po stopách Arthura Ransoma a jeho hrdinů.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 60
Značka: IFP Publishing
349 Kč
Kategorie: Skutečné příběhy
Hmotnost: 0.611 kg
Položka byla vyprodána…
Existovaly Vlaštovky a Amazonky? Jestli ano, kde žily a kdy? Jak se ve skutečnosti jmenovaly? Kde je ostrov Divokých koček a jak vypadal Hastrman? Jsou místa v knihách popisovaná skutečná?
Tohle jsou otázky, které od nepaměti zajímají generace čtenářů a obdivovatele knížek Arthura Ransoma. A František Novotný se jednoho dne rozhodl zjistit, jestli na tyto otázky existují i odpovědi.
A protože je jachtař, nalodil se na plachetnici, vztyčil plachty a vydal se se svými přáteli do země Arthura Ransoma tyto odpovědi hledat. Čtenář se tak může společně s nimi zúčastnit pěti kouzelných jachtařských výprav, na kterých navštíví ostrov Divokých koček, ztratit se v Údolí Vlaštovek, najde Severní pól a v Pin Millu potká skutečného Hastrmana.
Tohle všechno a mnoho dalšího můžete zažít společně s Františkem Novotným a s jeho knihou při výpravách, které splnily jemu a jeho přátelům dávné dětské sny. 
 
VYŠLO 23.11.2012.! 
 

O KNIZE

Knížka Za tajemstvím Vlaštovek a Amazonek má unikátní skladbu a těžko byste našli v české literatuře faktu obdobně koncipované dílo. Valnou část textu tvoří líčení jachtařských výprav po stopách britského spisovatele Arthura Ransoma a jeho literárních hrdinů, jež v tradičních jachtařských oblastech Velké Británie podnikl v letech 2004–2011 autor se svými přáteli. Tato líčení jsou doplněna návody, jak takové expedice uspořádat, kam se obrátit o pronájem lodí, kde si objednat nezbytné příručky a hlavně jak se připravit na plavby v tak navigačně náročné oblasti, jako je Severní moře. 
 
Součástí knihy je ovšem také nevšedně podaný komentovaný životopis Arthura Ransoma, který se se svým cyklem o Vlaštovkách a Amazonkách zařadil mezi nejúspěšnější světové autory dětských knížek. Jenom v Anglii vyšlo jeho dílo v 5 milionech výtisků a české překlady se počítají na statisíce. 
Pátrání po místech, kde se knížky Arthura Ransoma odehrávají, a jak se stalo, že se osudy skutečných dětí trvale propletly s jeho životním příběhem, tvoří další patro vyprávění. Kniha se tak stává výjimečnou svého druhu, protože ji lze označit i jako literárně -jachtařskou detektivku. 
 
A v neposlední řadě je tato knížka autorovým holdem zesnulé Ing. Jiřině Štěpánské, která byla expedičním „Admirálem“ a jako nadšená milovnice díla Arthura Ransoma výpravy sponzorovala
 

AUTOR

Autor František Novotný je nejen přesvědčeným a zaníceným fandou knih Arthura Ransoma, ale také vynikajícím spisovatelem s mnoha knihami na kontě, od sci-fi románů až po literaturu faktu. František je ale také vynikajícím a zkušeným jachtařem, který na plachentici dvakrát přeplul Atlantický oceán a naplul tisíce námořních mil po Středomoří a v Rudém moři.
V jeho osobě se tak setkaly ty pravé fundované znalosti a zkušenosti, aby mohl knihu o Arthuru Ransomovi pojmout nejen jako cestopis, ale i jachtařskou příručku a současně nesmírně poutavý příběh života samotného Arthura Ransoma a dětí, které byly vzorem legendárních Vlaštovek a Amazonek.KNIHA ZA TAJEMSTVÍM VLAŠTOVEK A AMAZONEK

Autor: František Novotný
Počet stran: 256
Vazba: pevná s papírovým přebalem
Barevnost: barevné i černobílé fotografie

 ZA_TAJEMSTVIM_VLASTOVEK_A_AMAZONEK_3D

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: