Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Z Bagdádu, s láskou

Příběh vyprávěný Jay Kopelmanem, velitelem mariňáků, je nejen příběhem pokusu záchrany jednoho malého psa člověkem, ale i dojemným příběhem záchrany duše člověka malým psem ve válečné hrůze, kdy je tak snadné zapomenout i ten zbytek člověčenství, který v sobě člověk nosí.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 40
Značka: IFP Publishing
249 Kč
Kategorie: Skutečné příběhy
Hmotnost: 0.425 kg
Položka byla vyprodána…

O KNIZE

Když ve městě Fajullah, v Iráku, vpadli mariňáci do domu, kde se měli skrývat povstalci, uslyšeli podivný zvuk. Tiše pozvedli odjištěné zbraně. V hlavě jim tepala krev s adrenalinem a prsty měli připravené na spouštích. Ale překvapeně zjistili, že jejich protivníkem v tom bohem zapomenutém místě, v rozvalinách města, které stálo na místě biblického Edenu, nejsou povstalci. Proti nim stálo malé, špinavé a zaprášené štěně střídající strach s kuráží a s touhou nechat se podrbat za ušima. A tak začal dramatický příběh boje o záchranu života malého psa, nejen navzdory válečnému, běsnění, ale i navzdory válečnému řádu Spojených státu, který podle článku 1-A zapovídá chování nebo používání jakýchkoliv domácích nebo divokých zvířat jako maskotů. Mariňáci nejen štěně odvšivili kerosinem, odčervili žvýkacím tabákem a nakrmili vlastním jídlem, ale především se rozhodli, že jej nikdy nevydají ani nepříteli, ani napospas vojenským předpisům.

Příběh vyprávěný Jay Kopelmanem, velitelem mariňáků, je nejen příběhem pokusu záchrany jednoho malého psa člověkem, ale i dojemným příběhem záchrany duše člověka malým psem ve válečné hrůze, kdy je tak snadné zapomenout i ten zbytek člověčenství, který v sobě člověk nosí.

Skutečný a nezapomenutelný příběh, který se stal svědectvím o životě, smrti, válce a jednom malém, špinavém, zablešeném uprchlíkovi.

 

Napsali o knize

Čtenář se stává přímým účastníkem pravdivé, obyčejné a právě díky tomu tak silné reality.
Václav Marhoul

Ukázky z knihy

Tady platí, že nikdy od svých mužů nechcete něco, do čeho se vám samotnému nechce. Padákem skáčete první. Cestu čistíte první. Zajišťujete situaci kolem nich, takže vám důvěřují. Udělal bych ale já cokoliv z těchto věcí pro štěně někoho jiného? Dodnes si nejsem jistý. Asi jsem měl Lávu prostě opustit toho dne, kdy jsem opouštěl Fallujáh. Jistě, bylo by to tvrdé. Ale pocit viny vnímáte jenom tehdy, když tomu pocitu věnujete pozornost. Byl bych se vyhnul všem těmhle nocím plným starostí o ty, kdo se rozhodli mi pomoct a starostí o to co se stane, když ho objeví špatní lidé. A o to, jak ho potom zabijí. Kdybych ho býval opustil, nebyl bych si s ním hrál, nekrmil ho a nevymýšlel způsoby, jak mu zajistit očkování a nesháněl mu žrádlo u psovodů. Jenomže já jsem všechny tyhle věci nedělal pro něj. Já je dělal pro sebe. Pomohlo mi to vyrovnat se s věcmi, které se tu děly. Voják by se normálně neměl takhle starat. Neměl by myslet na to, jakou cenu má tahle existence, jak si cení každý nádech a každý úder srd ce, protože může být ten poslední. Myslet na to není dovoleno. Je to mimo pravidla, zakázáno až do dalšího rozkazu. Protože když vás jed nou posednou myšlenky na smrt, na hledání lepšího Boha, na vaši vlastní budoucnost, ztratíte to naprosto nezbytné soustředění a někdo vás střelí do hlavy.

 

KNIHA Z BAGDÁDU, S LÁSKOU

Autor: Jay Kopelman, Melinda Rothová
Počet stran: 210
Vazba: pevná vazba s papírovým přebalem.
ISBN: 978-80-903997-6-11_COLOUR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: