Vyzvednutí knih Po-Čt, 9-17, v každém případě se ale předem domluvte na telefonu 775 705 868. Možno platit kartou.
Tip Efekt lupa
 • 1 z 6
 

RYA Uzly

 

Kompletní a obsáhlá příručka uzlů přímo od RYA. Najdete zde nejenom klasické uzly používané na lodi, ale i práci s ocelovými lany, práci s kladkostroji anebo okrasné uzle. Vše, co kdy budete potřebovat jak na moři tak na souši.

Dostupnost Vyprodáno
649 Kč
Kód produktu 89
Značka IFP Publishing
Kategorie RYA publikace v češtině
Položka byla vyprodána...
 

Rozsáhlá a hodnotná kniha o uzlech a uzlování. Už nikdy nebudete potřebovat jinou.

Kompletní průvodce uzlováním určený pro všechny jachtaře, vodáky a vůbec všechny nadšence do tohoto krásného umění.
Rozsáhlá RYA příručka (RYA - Royal Yachting Association) přináší komplexní pohled na problematiku a vázání uzlů a smyček v takovém rozsahu, že už nebudete potřebovat jinou. Začíná popisem samotných druhů lan aby pokračovala popisem základních uzlů, jejichž znalost je na moři nezbytná a velmi se hodí i v jiných oblastech. Dále se pak autoři věnují dalším, méně známým druhům uzlů a smyček, aby vyvrcholili popisem takové práce s lany a uzly, které jsou ozdobou každé lodě.

Každý uzel je doprovázen popisem a názornými barevnými obrázky znázorňující postup vázání.

AUTOR

Gordon Perry váže uzly profesionálně i pro zábavu už přes šedesát let. Vázat se učil, když s otcem u severního pobřeží Kentu pracoval na rybářské lodi pro lov krevet a humrů. Jako mladík nastoupil v roce 1954 k Britskému královskému námořnictvu na loď HMS Ganges. U námořnictva zůstal a svou kariéru zakončil s hodností korvetního kapitána v roce 1994. Vystupoval v televizních i rozhlasových pořadech, o uzlování přednášel a pořádal ukázkové akce. Po odchodu do penze se kromě létání a střelby také dál věnuje profesionálnímu uzlování, zaplétání a výrobě vázaných dekorací na zakázku. V roce 1992 mu byl udělen Řád britského impéria MBE.

Steve Judkins sloužil po čtyřiadvacet let u Britského královského námořnictva na několika plavidlech, včetně HMS Endurance a HM Yacht Britannia. Pracuje jako instruktor a zkušební komisař jachtařské asociace RYA ve výcvikovém centru Joint Services Adventurous Sail Training Centre. Steve je členem Mezinárodního cechu vazačů uzlů.

KNIHA RYA UZLY

Autoři: Gordon Perry, Steve Judkins
Počet stran: 240 na křídovém papíře
Formát: B5

Vazba: Šitá vazba
Barevnost: plnobarevná, plná podrobných ilustrací

ISBN 978-80-87383-43-8
 

ZALISTUJTE SI KNIHOU

 3dcover_uzly_pruhl

Podobné produkty

   
 • pocasi snadno a rychle obalka 800 360
  Předpověď počasí snadno a rychle

  PŘEDPOVĚĎ POČASÍ JEDNÍM POHLEDEM. Barevný průvodce předpovědí počasí podle mraků. Nepostradatelný pro jachtaře, piloty, turisty, rybáře, farmáře, golfisty, paraglidisty a vůbec pro všechny aktivní jedince, pro něž je vývoj počasí v nejbližších hodinách důležitý.


  299 Kč
  Značka: IFP Publishing
Hmotnost 0.716 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
S Avatar autora RYA, Uzly, Lana, Úvazy 23.8.2022 21:23
Perfektně zpracovaná kniha o lanech a uzlech, podle detailních ilustrací je možné uvázat i ten nejsložitější uzel. Mohu jen doporučit.
Odpovědět
MG Avatar autora RYA, Uzly, Lana, Úvazy 18.3.2019 22:20
Mohu jen vřele doporučit. Knihu jsem přelouskal za jeden večer a teď už si hraji s uzly,lany,smyčkami a trénuji a trénuji.
Odpovědět
MG Avatar autora RYA, Uzly, Lana, Úvazy 18.3.2019 22:42
Zapomněl jsem. Knihu jsem dostal jen v klasické papírové voskované vazbě. Úplně spodní obrázek s pevnou vazbou je trochu zavádějící. Prostě klasická lepená publikace RYA. Kniha super ale té vazbě moc nevěřím. Až to projde zatěžkávací zkouškou mé posádky při jarní plavbě, tak si myslím že to bude lehce potrhaný salátek :). Ocenil bych kdyby bylo možné si tuto příručku pořídit i v elektronické formě.