Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Sám čtyřmi oceány

Ojedinělá nonstop plavba ojedinělého jachtaře. Pokus o překonání rekordu v nonstop solo plavbě kolem světa. Dramatické okamžiky z plavby se dočtete v této novince.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 64
Značka: IFP Publishing
349 Kč
Kategorie: Dobrodružné příběhy
Hmotnost: 0.573 kg
Položka byla vyprodána…

Petr Ondráček uskutečnil v roce 2012 zcela jedinečnou plavbu vysoké sportovní a jachtařské hodnoty. V pokusu o překonání rekordu v osamělém obeplutí světa bez přestávky pouze s pomocí plachet strávil ve čtyřech světových oceánech zcela sám a bez pomoci téměř 9 měsíců a uplul téměř 20.000 mil. I když byl nucen po dramatických událostech cestu ukončit (plachetnice Singa se u Nového Zélandu čtyřikrát v bouřích převrátila a přišla o plachty), jeho výkon snese srovnání jen s výjimečnými světovými jachtaři.


Jeho plavba byla pokusem překonat rekord, který platí již od roku 1968, a kterým je dokončit plavbu kolem světa sám, pouze na plachty a bez zastávky za méně než 313 dnů.


Výkon je o to obdivuhodnější, že Petr Ondráček plul v důchodovém věku, na 8 metrů dlouhé lodi, kterou si sám postavil, a celou akci financoval z rodinného rozpočtu. Po cestě ho potkalo mnoho problémů, přírodních, technických a v neposlední řadě i zdravotních, což nakonec vyústilo v přerušení plavby, nicméně v knize to vše velmi poutavě a napínavě popisuje a tato kniha by neměla chybět v knihovně nejen jachtařů.


KNIHA SÁM ČTYŘMI OCEÁNY

Autor: Petr Ondráček
Formát: B5

Počet stran: 250
Vazba: pevná s barevným papírovým přebalem
Barevnost: barevná příloha


SAM_CTYRMI_OCEANY_3D

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: