Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Synkova panenka

Skladem
Kód: 153
Značka: IFP Publishing
269 Kč
Kategorie: Beletrie
Hmotnost: 0.261 kg

 Tchajwanská próza

autor

Chuang Čchun-ming (1935 -), vlastním jménem Čchiu Wenčchi, pochází ze severovýchodu Tchaj-wanu, z okresu I-lan. Svou první povídku "Zametačův syn" publikoval již během vysokoškolských studií pedagogiky v Pching-tungu, ale proslavil se až později povídkami o hořkém životě vesnických lidí, z nichž mnohé byly zfilmovány (včetně stejnojmené povídky, po níž je pojmenována celá tato sbírka).

Pracoval nejprve jako učitel na základní škole, později jako redaktor v rozhlase, filmový režisér a scénarista, několik let též působil v reklamním průmyslu. V posledních letech se věnuje psaní literatury pro děti, spolupracuje s ilanským dětským divadelním souborem a pomáhá při obnově místního dialektu. Kromě povídkových sbírek Synkova panenka, Buben, Sajonara, Nashledanou, Miluji tě, Mary, je též autorem esejí Čekání na jméno jedné květiny, sbírky pohádek Jsem kočka a dalších.

 

KNIHA SYNKOVA PANENKA

Autor: Chuang Čchun-ming

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: