Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Chamtivost bez hranic

Skutečný příběh brokerky, která pracovala v investiční bance, v říši spekulantů na finančních trzích. Napínavé líčení praktik a obchodů, které vedly ke zhroucení finančních trhů a ke globální ekonomické krizi.

Skladem
Kód: 43
Značka: IFP Publishing
279 Kč
Kategorie: Skutečné příběhy
Hmotnost: 0.233 kg

O KNIZE

KDO VLASTNĚ STOJÍ ZA FINANČNÍ SVĚTOVOU KRIZÍ?

Vědci při zkoumání funkcí lidského mozku zjistili, že náruživá touha po penězích je podobným druhem náruživostí, které mohou vyvolat závislost stejného druhu, jako drogy nebo sex. Brokeři v obchodních halách bank tohle vědí už dávno. Říkají dokonce, že lepší než sex je spekulovat se stovkami milionů eur, a přitom si nějaký ten milion vydělat.

Autorka Anne T. pracovala dlouhá léta pro velkou investiční banku. Její velmi osobní pohled zevnitř odhaluje bizarní svět plný chamtivosti, agresivity, dekadence a cynismu. Současně velmi čtivou formou zobrazuje složité fungování mezinárodních finančních trhů a příčiny, které vedly k jejich zhroucení na podzim roku 2008 a způsobily tak finanční světovou krizi.

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH. LIDSKÁ CHAMTIVOST V OBLECÍCH A KRAVATÁCH PUŠTĚNÁ ZE ŘETĚZU. 

Média

  • Recenzi na stránkách iDnes najdete zde.
  • Vysílání ČT1 Dobré ráno (27.7.2010), kde náš pan šéfredaktor hovoří o knize. Zde

Ukázky z knihy

Ukázka 1; Ukázka 2

„Je patnáctého září roku 2008. Toho pondělního rána byla nálada v burzovní hale napjatá a agresivní. Obchodování ještě nezačalo, ale burzovní makléři již měli propocené fleky v podpaždí. Ve vzduchu se vznášel přízrak paniky. V noci se zhroutila banka LEHMAN a s ní i sny obchodníků s deriváty o milionových bonifikacích.“

„Prodali jsme finanční instrumenty za miliardy, a tak jsme si hloupě a prostoduše přivydělali na nic netušících soukromých vkladatelích. Už je to pryč. Probouzíme se ze snu. A může za to tahle proklatá americká investiční banka. Ale je to ještě horší: velcí korporátní klienti nás proklejí. Najednou budeme jako malomocní. Vzdušný zámek z dolarů se zhroutil.“

 

KNIHA CHAMTIVOST BEZ HRANIC

Autor: Anne T.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: