Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Trafalgar - anatomie námořní bitvy

Bitva u španělského mysu Trafalgar, svedená 21.října 1805 je jedním z nejproslulejších a nejvetších námořních střetů v dějinách.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 21
Značka: Elka Press
309 Kč
Kategorie: Jachting
Hmotnost: 0.445 kg
Položka byla vyprodána…

Bitva u španělského mysu Trafalgar, svedená 21.října 1805 mezi 33 řadovými loďmi francouzsko-španělské flotily admirála Villeneuva a 27 britskými řadovými loďmi admirála Nelsona, který zde padl, je jedním z nejproslulejších a nejvetších námořních střetů v dějinách. Tato kniha, která si skutečně zaslouží podtitul Anatomie námořní bitvy, líčí Trafalgar na základě vyprávění mnoha očitých svědků od admirálů a kapitánů po prosté členy posádek všech zúčastněných národností.

Přibližuje i zásady bojové taktiky plachetních lodí, manévrů, dělostřelby a plavby samotné. Popisuje vše, co bitvě předcházelo od úniku spojeneckého loďstva přes sloožitou plavbu do Karibiku a zpět, střed u mysu Finisterre až po tečku za Trafalgarem, bitvu u mysu Ortegal. Odpovídá i na otázku, zda admirál Villeneuve skutečně zhatil Napoleonovy plány na invazi do Anglie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: