Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Bagatela mezi ledy

Petr Ondráček

Česká plachetnice pluje do drsné Arktidy. Tato kniha popisuje snahu několika českých jachtaru doplout na vlastnoručně postavené plachetnici jménem Bagatela do Zeme Františka Josefa a opět zde po více jak 145 letech otisknout českou stopu. 

Skladem
Kód: 747
Značka: IFP Publishing
349 Kč
Kategorie: Jachting
Hmotnost: 0.4 kg

Roku 1872 vyplula na výzkumnou výpravu do Arktidy Rakousko-Uherská expedice na lodi Tegetthofff. V posádce a důstojnickém sboru bylo přítomno i několik českých polárníků. Výprava do míst věčného sněhu a ledu měla objevit severovýchodní cestu polární oblastí. Během plavby prozkoumala vody Barentskova moře a objevila neznám ostrov, který pojmenovala Země Františka Josefa. 

Po více než sto čtyřiceti pěti letech se do Země Františka Josefa vydává česká výprava složená z českých jachtařů, aby tak složila hold svým předchůdcům a navštívila místa, kde polárníci zanechali české stopy. Musí při tom čelit nejen nepřízni počasí, krutému Barentsově moři, ale i byrokratickým překážkám. Jak to všechno zvládnou?

Autor knihy, Petr Ondráček, je zkušený jachtař a zkušený spisovatel. Za všechny jeho plavby jmenujme alespoň proslulé přistání na Mysu Horn (kniha Před přídí Mys Horn) a extrémní sólo plavbu kolem světa na vlastnoručně postavené plachetnici Singa, kterou popsal ve své knize Sám čtyřmi oceány. Je držítelem mnoha ocenění od Česká asociace námořního jachtingu.

Parametry knihy

Formát B5
Počet stran 168
Celobarevná, obsahuje fotografie a mapy
Vazba šitá, pevná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: