Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Tchajpejčané

Nahlédnutí do světa přistěhovalců, kde spisovatel mistrně vyjádřil svůj soucit nad plynutím času a cyklickým během historie, v němž se neustále střídá vzestup a pád.


Skladem
Kód: 151
Značka: IFP Publishing
269 Kč
Kategorie: Beletrie
Hmotnost: 0.266 kg

O KNIZE

Tchajwanská próza

Paj Sien-jung se narodil roku 1937 v Nankingu v pronicii Ťiang-su, studoval katedru západních jazyků a literatur na Tchajwanské národní univerzitě. Velkou většinu svého života prožil ve Spojených státech, kde vyučoval na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Jeden z nejvýznamnějších představitelů "druhé generace" poválečných tchajwanských spisovatelů a tchajwanského modernizmu v prozaickém žánru.

Cyklus Tchajpejčané bývá chápán jako citlivé nahlédnutí do světa přistěhovalců, kde spisovatel mistrně vyjádřil svůj soucit nad plynutím času a cyklickým během historie, v němž se neustále střídá vzestup a pád. Jednotlivé povídky, ve kterých se mísí prvky modernizmu s tradičními čínskými literárními technikami, jsou sondou do života celé jedné skupiny přistěhovalců, již spisovatel tak důvěrně znal a již zachycuje v krizovém okamžiku jejich úpadku.

KNIHA TCHAJPEJČANÉ

Autor: Paj Sien-jung

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: