Vyzvednutí knih Po-Čt, 9-17, v každém případě se ale předem domluvte na telefonu 775 705 868. Možno platit kartou.
 • 1 z 5
 

La Grace pluje!

 

Kniha o české lodi, co se zrodila v Egyptě, o partě lidí, kteří jí vdechli život, a o tom, jak je dobré nepřestat snít.

 

Dostupnost Vyprodáno
493,90 Kč
Kód produktu 51
Značka IFP Publishing
Kategorie Jachting
Položka byla vyprodána...
 

Někdy před lety existoval kluk a ten kluk měl sen. To není nic divného, spousta kluků má sny. Ale tenhle kluk si ten sen pamatoval a když se stal mužem, řekl si, že je načase s tím něco udělat. A tak šel a ten sen si splnil.

Kniha o české lodi, co se zrodila v Egyptě, o partě lidí, kteří jí vdechli a o tom, jak je dobré nepřestat snít. Ten kluk dal dohromady partu kamarádů, zrušil stavební spoření, půjčil si peníze, zastavil dům a vydal se do Egypta postavit loď svých snů. A tam, na kraji pouště, blízko města Suezu, v místě bičovaném písečnými bouřemi, sužovaným horkem a kouřem z rafinérek, za neutuchajícího zápachu tlejících odpadků vyrostla loď, která dostala jméno La Grace - Půvabná.

UKÁZKA Z KNIHY LA GRACE PLUJE!

La Grace je briga, postavená podle původních plánů a původními metodami, které znají dnes již jen v Egyptě. Majitelem její předlohy byl český emigrant, mořeplavec a korzár Augustýn Heřman (1621-1686), který se v sedmnáctém století vydával na své brize La Grace za obchodem kolem Evropy, Ameriky a po Karibských ostrovech.

A nyní, po mnoha letech, se jeho půvabná vznešená briga La Grace opět vydala na cestu. Kniha „La Grace pluje!“ je o plnění snů. Ale nejen o tom. Je to také kniha o dřině, o lásce, nadšení, přátelství a touze. Je to prostě kniha o klukovském snu, který nakonec snila spousta dalších lidí.

Pro členy klubu 30% sleva. Při objednávce uveďte do poznámky "Člen klubu La Grace"

RECENZE NA KNIHU LA GRACE PLUJE!

 
Křest knihy La Grace pluje! byl více než úspešný a i na výstavě Boat Brno se kniha spolu s kalendářem La Grace 2012 těšila velké pozornosti. 

Na křtu byla přítomna i televize Metropol, zde najdete záznam přenosu(část o La Grace začíná v 38. minutě). TV Metropol si také do vysílání pozvala Jaroslava Foršta, autora La Grace pluje! i Josefa Dvorského, kapitána lodi. Záznam zde, 20.minuta a 40.vteřina.

Pro přehled, jak vypadal celý křest je k dispozici sestříhaný záznam od Zdeňka Krátkého a pár pěkných fotek Mirka Jaroše.

Zde je článek z výstavy Boat Brno, kde byl o knihu La Grace pluje! velký zájem a prezentace Pepy Dvorského sklidila velký úspěch.

 

KNIHA LA GRACE PLUJE!

Autor: Jaroslav Foršt
Počet stran: 184
Vazba: pevná vazba
Barevnost: plnobarevná

Obrázky: velké množství fotografií

 

Podobné produkty

   
 • cover Novinka Sleva 20% 86/E-K
  Ztraceno ve vlnách

  Dramatické příběhy plachetnic ztracených na moři mezi lety 2004 - 2013. Poučte se z příběhů ostatních!  319 Kč (–21 %)
  od 249 Kč
  Značka: IFP Publishing
Hmotnost 0.689 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: