Osobní vyzvednutí knih je možné pondělí až čtvrtek 9:00-17:00. V každém případě si ale čas návštěvy dohodněte na telefonu 775 705 868!

Strážci mého osudu

Autorka se v knize prostřednictvím osudu jednotlivých členů své rodiny vrací nejen ke svým vlastním kořenům, ale zkoumá a rekonstruuje též tchajwanskou identitu a dějinné události od dob japonské koloniální správy až do počátku jednadvacátého století.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 140
Značka: IFP Publishing
269 Kč
Kategorie: Beletrie
Hmotnost: 0.383 kg
Položka byla vyprodána…

O KNIZE

Román Strážci mého osudu bývá připodobňován ke Sto rokům samoty od slavného kolumbijského spisovatele Gabriela Garcíi Marqueze, byl přeložen do němčiny a adaptován pro divadelní scénu. Roku 2015 byl vyhlášen za jeden z dvaceti nejúspešnějších čínsky psaných románu vydaných od roku 2001.

"Matka utekla v osmnácti letech z domova do Tchaj-peje a i přes babiččin nesouhlas se potají zasnoubila s vojákem, který připlul na konci čtyřicátých let na Tchaj-wan z Číny. Záhy nato otěhotněla. Když to zjistila, vystrašilo ji to, ale byla štastná. A pak prišla znovu do jiného stavu. A pak potřetí, počtvrté. Samozřejmě ji také napadlo, že by nenechala své děti prijít na svět, a já jí to nijak nezazlívám. Sama byla tou dobou ješte dítětem, které se ne zcela odpoutalo od vlastních rodičů. Jen by mě zajímalo, jak jsme se starší sestrou prežily těch několik měsícu v děloze ženy, která měla sebedestruktivní sklony. Tolik jsem prahla po její lásce a současné ji tak moc nenáviděla. Několikrát v živote jsem si pomyslela, že mě sice zplodila, ale zničila zároven."

autor

Cchen Jü-chuej (Jade Y. Chen) je jednou z nejvýznamnějších současných tchajwanských spisovatelek, která si získala uznání i v zahraničí. Je autorkou románů, esejů a povídek. Vedle toho je známá též jako novinářka, dramatická a divadelní režisérka. Autobiografický román Strážci mého osudu (2004) je jejím dosud čtenářsky nejúspešnejším dílem.
Autorka se v něm prostřednictvím osudu jednotlivých členů své rodiny vrací nejen ke svým vlastním kořenům, ale zkoumá a rekonstruuje též tchajwanskou identitu a dějinné události od dob japonské koloniální správy až do počátku jednadvacátého století.

 

KNIHA STRÁŽCI MÉHO OSUDU

Autor: Cchen Jü-chuej

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: